eWinner 2 Liga: Ruch Chorzów górą w meczu na szczycie

Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice
Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice fot. PressFocus

Ruch Chorzów pokonał Chojniczankę Chojnice w meczu siódmej kolejki eWinner 2 Ligi. Niebiescy zwyciężyli 2:1 z ekipą Tomasza Kafarskiego, dzięki czemu legitymują się dorobkiem 15 punktów na koncie. 14-krotni mistrzowie Polski zaliczyli czwarte zwycięstwo w sezonie.

Ruch wykonał kolejny krok w drodze po awans

Ruch Chorzów pokonał Chojniczankę Chojnice w meczu siódmej kolejki eWinner 2 Ligi. Niebiescy zwyciężyli 2:1 z ekipą Tomasza Kafarskiego, dzięki czemu legitymują się dorobkiem 15 punktów na koncie. 14-krotni mistrzowie Polski zaliczyli czwarte zwycięstwo w sezonie.

Ruch Chorzów przystępował do potyczki z ekipą z Chojnic, chcąc wrócić na zwycięski szlak po remisie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1:1). Jednocześnie zespół Jarosława Skrobacza miał plan, aby przybliżyć się w ligowej tabeli do prowadzącej Stali Rzeszów. Tymczasem Chojniczanka nie zamierzała ułatwiać zadania rywalom.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy ulicy Cichej 6 byli świadkami dwóch goli. Wynik rywalizacji został otwarty w szóstej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się MateuszKlichowicz. Radość gości z prowadzenia trwała jednak tylko do 13 minuty, gdy do wyrównania doprowadził Tomasz Foszmańczyk. Do przerwy miał zatem miejsce rezultat 1:1.

W drugiej połowie Niebiescy za sprawą Dawida Szczepana dali radę objąć prowadzenie. Pozyskany latem do Ruchu napastnik wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową w 58. minucie. Co prawda Chojniczanka próbowała odpowiedzieć, ale bez efektu i ostatecznie trzy punkty zostały w Chorzowie.

Po rozegraniu siedmiu kolejek Ruch ma na swoim koncie 15 punktów, co jest następstwem czterech zwycięstw i trzech remisów. Niebiescy wciąż są niepokonani w lidze. Z kolei Chojniczanka legitymuje się bilansem 12 oczek, mając już trzy porażki na koncie. W następnej kolejce chorzowianie zagrają z KKS Kalisz na wyjeździe, a Żółto-czerwoni u siebie zmierzą się ze Śląskiem II Wrocław.

Ruch Chorzów – Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)