Napastnik Śląska przelicytował. Nie trafi do lidera Ekstraklasy

Erik Exposito
Erik Exposito fot. PressFocus

Raków Częstochowa doszedł ze Śląskiem Wrocław do porozumienia w sprawie transferu Erika Exposito. Na przeszkodzie do finalizacji transakcji stanął sam zawodnik, który niespodziewanie podwyższył żądania finansowe.

  • Raków Częstochowa negocjował transfer Erika Exposito
  • Nie dojdzie on do skutku przez postawę hiszpańskiego napastnika
  • Exposito zimą opuści szeregi Śląska Wrocław

Raków musi poszukać innego napastnika

Raków Częstochowa ma za sobą fantastyczną rundę jesienną, którą zakończył na fotelu lidera Ekstraklasy. To nie wszystko, bowiem przewaga nad drugą Legią Warszawa wynosi aż dziewięć punktów, w związku z czym drużyna Marka Papszuna jest bardzo blisko zdobycia historycznego mistrzostwa Polski.

Świetne wyniki nie sprawiły, że częstochowianie spoczywają na laurach. Od pewnego czasu pracują nad zimowymi wzmocnieniami, które mogą okazać się kluczowe również w kontekście walki w przyszłej edycji europejskich pucharów. Do zespołu dołączył już Jean Carlos z Pogoni Szczecin.

Nie jest tajemnicą, że Raków celuje także w transfer napastnika. Na liście życzeń lidera Ekstraklasy znalazł się Erik Exposito, którego Śląsk Wrocław pragnie spieniężyć. Oba kluby zdołały dojść do porozumienia w kwestii szczegółów transakcji, zaś na przeszkodzie do jej finalizacji stanął sam zawodnik. Hiszpan niespodziewanie zwiększył żądania finansowe, zniechęcając władze Rakowa do skorzystania z jego usług.

Wciąż istnieją spore szanse na styczniowy transfer Exposito, którym interesują się kluby Serie A. Raków musi z kolei rozglądać się za innymi kandydatami.

Zobacz również: Lech wzmacnia się między słupkami. Do Poznania trafił były bramkarz Rakowa

Komentarze