Śląsk Wrocław wycenił napastnika. Transfer coraz bliżej

Erik Exposito
Erik Exposito fot. PressFocus

Śląsk Wrocław może rozstać się zimą ze swoim napastnikiem. Erik Exposito budzi spore zainteresowanie i został wyceniony na milion euro.

  • Erik Exposito budzi zainteresowanie klubów z Włoch, Turcji oraz Chin
  • Śląsk Wrocław planuje zainkasować na sprzedaży milion euro
  • W tym sezonie napastnik sześciokrotnie trafił do siatki

Śląsk pożegna się ze snajperem?

Dla Śląska Wrocław Erik Exposito był w poprzednim sezonie postacią absolutnie kluczową. W samej Ekstraklasie strzelił 11 bramek, znacząco zwiększając szanse na utrzymanie w elicie. Latem przewijał się natomiast temat jego potencjalnego transferu do Chin. Wydawało się, że finalizacja jest już bardzo blisko, lecz ostatecznie nie doszła do skutku. Hiszpan wrócił do Wrocławia i rozegrał w Ekstraklasie kolejną rundę.

Nie była ona jednak tak udana. W lidze strzelił trzy gole, a kolejne trzy dołożył w Pucharze Polski. Hiszpan w dalszym ciągu jest podstawowym napastnikiem, ale gra ofensywna nie jest już od niego uzależniona.

Pomimo nieco gorszej dyspozycji, Exposito w dalszym ciągu budzi spore zainteresowanie. Jego transfer rozważają włoska Reggiana, czyli wicelider Serie B, a także kluby z Turcji i Chin. Wrocławianie są przygotowani na ewentualne rozstanie z napastnikiem i wyceniają go na milion euro. To niewielka kwota, ale może okazać się zaporowa, bowiem dotychczas żadna z zagranicznych ekip nie zdecydowała się na jej wyłożenie. Niewykluczone, że Śląsk ostatecznie będzie musiał nieco zmniejszyć swoje wymagania.

Zobacz również: Nowy dyrektor już działa. Kolejne wzmocnienie Wisły

Komentarze