El Mahdioui pożegnał się z Wisłą Kraków

Aschraf El Mahdioui
Aschraf El Mahdioui fot. PressFocus

Aschraf El Mahdioui po zaledwie pół roku żegna się z Wisłą Kraków. 25-latek podjął decyzję, aby kontynuować karierę w Arabii Saudyjskiej. Zawodnik wzmocni szeregi Al-Taawon, poinformowało biurowe prasowe Białej Gwiazdy na oficjalnej stronie internetowej.

  • Zgodnie z medialnymi przewidywaniami Aschraf El Mahdioui zakończył współpracę z Wisłą Kraków
  • 25-latek zdecydował się na zmianę klubu
  • Piłkarz za konkretną sumę, która została owiana tajemnicą handlową, wzmocnił arabski Al-Taawon

Wisła straciła kolejnego kluczowego zawodnika

Aschraf El Mahdioui zamienia barwy klubowe na zasadzie transferu definitywnego. Suma transakcji nie została ujawniona. Niemniej Wisła Kraków zapewniła sobie również odpowiedni procent od następnego transferu z udziałem piłkarza.

El Mahdioui wzmocnił szeregi 13-krotnych mistrzów Polski w lipcu 2021 roku. W koszulce krakowskiej ekipy zawodnik wystąpił łącznie w 18 meczach, w których zdobył jedną bramkę.

Sytuacja, w której jeden z kluczowych zawodników odchodzi, nigdy nie jest dla klubu łatwa. Wszyscy wiemy, jak dobrym piłkarzem jest Aschraf i chcielibyśmy, żeby grał u nas jak najdłużej, ale czasem przychodzą oferty, których nie da się odrzucić – mówił dyrektor sportowy wiślaków – Tomasz Pasieczny cytowany przez Wisa.krakow.pl.

Odejście Aschrafa to najwyższy transfer Wisły od sprzedaży Marcelo, to również życiowa szansa dla samego piłkarza, której nie mogliśmy mu odmówić. Życzymy mu powodzenia i liczymy, że jeszcze zobaczymy go w koszulce z biała gwiazdą – rzekł dyrektor sportowy wiślaków – dodał działacz Wisły.

W krakowskiej ekipie El Mahdioui ma zastąpić Enis Fazlagić, który podpisał z klubem z Krakowa kontrakt do 2026 roku. Macedończyk dołączył do Wisły z MSK Ziliny. Suma transferu według medialnych informacji miała wynieść 500 tysięcy euro.

Czytaj więcej: Ondrasek: Wisła zasługuje na inne miejsce [WIDEO]

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze