El. LM: Dramat Piasta!

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Piast Gliwice pożegnał się z eliminacjami do Ligi Mistrzów. Podopieczni Waldemara Fornalika przed własną publicznością przegrali 1:2 z BATE Borysow, choć jeszcze na dziesięć minut przed zakończeniem pojedynku prowadzili 1:0.

Pierwszy kwadrans środowego spotkania należał do zespołu gości, który jednak swojej optycznej przewagi nie potrafił przełożyć na klarowne sytuacje podbramkowe. Tymczasem w 21. minucie Piast wyszedł na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Valencii z lewej strony boiska, bramkarza białoruskiego zespołu uderzeniem głową pokonał Jakub Czerwiński.

W kolejnych minutach podopieczni Waldemara Fornalika kontrolowali wydarzenia na boisku, szukając okazji do zdobycia kolejnych goli. Ostatecznie jednak przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Piast również nie pozwalał BATE na zbyt wiele. Goście nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia wyrównującego gola. Wydawało się, że mistrzom Polski nie może się w tym meczu stać coś złego.

Tymczasem w 82. minucie fatalny błąd popełnił bramkarza Piasta, który niepotrzebnie wyszedł z bramki i w bezpiecznej wydawało się sytuacji sfaulował w polu karnym rywala. Kilka chwil później do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Moukama.

Pięć minut później BATE zdobyło bramkę na wagę awansu. Po dośrodkowaniu Stasevicha z rzutu wolnego, Placha pokonał Volkov. Piast nie był już w stanie w żaden sposób odpowiedzieć.

Piast Gliwice – BATE Borysow 1:2 (1:0)

1:0 Czerwiński 21′
1:1 Moukam (k.) 82′
1:2 Volkov 87′

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: BATE