Valeriane Gvilia i Igor Lewczuk
Valeriane Gvilia i Igor Lewczuk fot. Jacek Prondzyński / Legia.com

El. LE: Legia wygrywa w Atenach!

Legia Warszawa awansowała do czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy. W rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali 2:0 na wyjeździe Atromitos Ateny.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, w rewanżu od początku grę prowadzili piłkarze Legii. W pierwszym kwadransie nie zdołali jednak stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Tymczasem w 17. minucie bliski objęcia prowadzenia był Atromitos. Po strzale jednego z zawodników greckiego zespołu z rzutu wolnego, piłka trafiła w poprzeczkę bramki Legii.

Legia objęła prowadzenie w 29. minucie. Po przebojowej akcji Cafu zagrał w pole karne do Gvilii. Ten wyłożył futbolówkę przed “szesnastkę” do Stolarskiego, a prawy obrońca Legii płaskim strzałem trafił do siatki.

Atromitos szukał wyrównującego gola i w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie zagroził bramce Legii. W 40. minucie minimalnie niecelnie z kilkunastu metrów uderzał Manoussos, a w doliczonym czasie gry świetną interwencją popisał się Stolarski, który wślizgiem wybił piłkę zmierzającą do siatki.

Sześć minut po przerwie Legia zdobyła drugiego, praktycznie rozstrzygając losy rywalizacji. Po dośrodkowaniu Vesovicia z prawej strony boiska, pomocnik Legii w trudnej sytuacji skierował piłkę do siatki. Do końca meczu Legia kontrolowała wydarzenia na boisku, a wynik nie uległ już zmianie.

Atromitos Ateny – Legia Warszawa 0:2 (0:1)

0:1 Stolarski 29′
0:2 Gvilia 51′