Legia na własne życzenia straciła punkty z Pogonią

Legia Warsawa - Pogoń Szczecin
Legia Warsawa - Pogoń Szczecin fot. PressFocus

Legia Warszawa w hicie 14. kolejki PKO Ekstraklasy zremisowała z Pogonią Szczecin (1:1). Tym samym ekipa Kosty Runjaicia nie zmniejszyła straty do prowadzącego Rakowa Częstochowa.

• Legia Warszawa nie wygrała w drugim ligowym meczu z rzędu
  • Ponownie punktami podzieliła się Pogoń Szczecin
  • W starciu Wojskowych z Portowcami miał miejsce remis, z którego żadna z ekip nie mogła być zadowolona

Legia nie dobiła rywala i może czuć niedosyt

Legia Warszawa miała zamiar w sobotni wieczór wrócić na zwycięski szlak w ligowych zmaganiach. Mecz był wyjątkowy dla Kosty Runjaicia, który dzisiaj jest odpowiedzialny za wyniki Wojskowych. A jeszcze w poprzedniej kampanii prowadził Pogoń Szczecin, która miała zamiar na Łazienkowskiej powtórzyć osiągnięcie z października minionego roku, gdy wygrała 2:0.

W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami ciekawej potyczki, w której naprawdę dużo się działo. Wynik spotkania został otwarty dopiero w 44. minucie, gdy świetna akcje legionistów wykończył Filip Mladenović.

W doliczonym czasie pierwszej połowi 15-krotny mistrz Polski miał okazję na dobicie rywala. Carlos Lopez mógł zdobyć bramkę na 2:0, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Macieju Rosołku. Hiszpan jednak swoją szansę zmarnował.

W drugiej połowie padł także jeden gol. Bramkę zdobył Jakub Bartkowski, który w podręcznikowy sposób wykorzystał dośrodkowanie Macieja Dąbrowskiego z rzutu rożnego. Były zawodnik Wisły Kraków popisał się świetnym strzałem głową.

Chociaż obie ekipy miały jeszcze sytuacje strzeleckie, to ostatecznie zwycięzca nie został wyłoniony i spotkanie na stadionie w Warszawie zakończyło się sprawiedliwym remisem.