Boniek wyklucza pięć zmian w Ekstraklasie

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. Grzegorz Wajda

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek wyklucza możliwość wprowadzenia pięciu zmian w meczach polskiej ekstraklasy. W ostrych słowach wypowiedział się na temat proponowanej zmiany w przepisach na łamach portalu tuttomercatoweb.com.

Czytaj dalej…

– Nie zastosujemy tego w mistrzostwach Polski. To nie jest piłka. To bezpodstawna decyzja, podjęta tylko i wyłącznie z powodu populizmu przez tych, którzy najwyraźniej nie wiedzą, jak wygląda mecz piłkarski, i tylko po to, aby zadowolić presję z zewnątrz – powiedział Boniek w rozmowie z portalem tuttomercatoweb.com

– Absurdem jest twierdzenie, że jest to uzasadnione szalonym tempem. Jakie szalone tempo? My sami rozegraliśmy siedem meczów z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Świata w 1982 roku w ciągu jednego miesiąca hiszpańskiego lata. Wiele z nich było rozgrywanych w słońcu, graliśmy co trzy dni i były tylko dwie zmiany. A mówimy o trzydziestu latach temu, bez różnych współczesnych postępów w zakresie przygotowania – dodał prezes PZPN.

IFAB dopuszcza pięć zmian

Reakcja Zbigniewa Bońka jest efektem decyzji Międzynarodowej Rady Futbolu (IFAB), która zgodziła się na tymczasową zmianę przepisów dotyczących ilości możliwych zmian w meczu. Zmiana dopuszcza wprowadzenie na boisko pięciu rezerwowych, ale będzie to możliwe tylko w trzech momentach meczu.

Jednocześnie IFAB decyzję o skorzystaniu z tej możliwości pozostawia w gestii organizatorów lig. Wiemy już jednak, że w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, które wznowione zostaną 29 maja, trenerzy nie będą mieli możliwości dokonania dodatkowych zmian.

Komentarze