Boniek: Polska piłka musi mieć nadrzędny interes w tym, by wrócić na boisko

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. Grzegorz Wajda

Cały czas nie podjęto decyzji, czy rozgrywki polskiej ekstraklasy zostaną wznowione, a jeśli tak, to kiedy to będzie miało miejsce. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w osobie Zbigniewa Bońka stara się być cały czas optymistą w tej sprawie.

Czytaj dalej…

– Staram się patrzeć w przyszłość optymistycznie, dlatego byłem zadowolony, kiedy usłyszałem kilka ważnych dla naszego futbolu decyzji. Polska piłka się zatrzymała, ale musi mieć nadrzędny interes w tym, by wrócić na boisko i dokończyć rozgrywki – przekonywał 64-latek w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

– Wszystko po to, by zminimalizować i zredukować straty. Przede wszystkim na szczeblu centralnym, bo kluby są zbyt biedne na dodatkowe koszty, które mogłyby doprowadzić do dodatkowych problemów albo nawet upadku – kontynuował Boniek.

Dodajmy, że rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały zawieszone do 26 kwietnia włącznie z powodu pandemii koronawirusa. Chociaż jest szansa na to, że piłkarze mogliby wrócić do gry wcześniej. W każdym razie, mając na uwadze to, że w kraju zbliża się szczyt zachorowań, takie rozwiązanie wydaje się mało prawdopodobne.

Komentarze