Kolejna wygrana Lecha, przełamanie w Radomiu

Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań PressFocus

12. kolejkę PKO BP Ekstraklasy rozpoczął mecz beniaminków, w którym Radomiak Radom pokonał Górnika Łęczna 3:1. W drugim spotkaniu na boisko wybieli piłkarze lidera PKO Ekstraklasy Lecha Poznań i pewnie 4:1 pokonali u siebie Wisłę Płock.

Dwa miesiące i basta

Piłkarze Radomiaka na zwycięstwo w Ekstraklasie czekali ponad dwa miesiące. W piątek radomianie przerwali tę złą serię. Na przerwę schodzili prowadząc 2:0. Gole Karola Angielskiego i Mauridesa była trochę przypadkowe, ale zasłużone. Po zmianie stron Radomiak wygrywał już 3:0 za sprawą Luisa Machado. Ostatnie słowa w tym boju należało do Damiana Gąski, który dał gościom z Łęcznej honorowe trafienie. Gospodarze zwyciężyli 3:1.

Lech ucieka rywalom

W piątkowy wieczór zawodu swoim kibicom nie sprawili piłkarze Lecha Poznań, którzy podejmowali na własnym stadionie Wisłę Płock. Nafciarze nadzieję na sprawienie niespodzianki mieli tylko do końca pierwszej połowy, która zakończyła się remisem 1:1. Kolejorz prowadził w tym meczu po trafieniu Bartosza Salamona, na które niemal natychmiast wyrównującym trafieniem odpowiedział Dusan Lagator. Druga połowa należała już jednak do zespołu Macieja Skorży, który dzięki bramkom Radosława Murawskiego, Jakuba Kamińskiego i Amarala wygrał 4:1.