Warta zadomowiła się w strefie spadkowej, grad bramek Pogoni

Raków Częstochowa - Warta Poznań
Raków Częstochowa - Warta Poznań Pressfocus

10. kolejka PKO BP Ekstraklasy zakończy się w niedzielę 3 października. Na ten dzień zaplanowany trzy mecze. W pierwszym z nich Raków Częstochowa wygrał z Wartą Poznań 3:0. Pogoń Szczecin rozbiła zaś Górnik Łęczna (4:1) Później Lechia Gdańsk podejmie Legię Warszawa.

Popis strzelecki Rakowa

Raków w dwóch domowych spotkaniach sezonu 2021/2022, dwukrotnie remisowali. Wobec tego mecz z będącą w kryzysie Wartą, był dobrą okazją na premierowe zwycięstwo. Tak rzeczywiście było. Poznaniacy nie zaprezentowali niczego nadzwyczajnego. Z kolei częstochowianie byli skuteczni. Do przerwy wygrywali 2:0 po golach, które strzelili Milan Rundic i Vladislavs Gutkovskis. Po zmianie stron wynik na 3:0 ustalił Andrzej Niewulis.

Górnik bez szans w Szczecinie

Pogoń od początku naznaczyła swoją dominację. Przed upływem pół godziny Portowców na prowadzenie wyprowadził Kowalczyk. Górnik Łęczna odpowiedział za sprawą Śpiączki, ale jeszcze przed przerwą Kacper Kozłowski asystował przy samobójczym trafieniu Szcześniaka, przywracając gospodarzom przewagę. Po zmianie stron 17-letni Kozłowski do asysty dołożył trafienie, a wynik tuż po wejściu z ławki ustalił Michał Kucharczyk.