Ekstraklasa: Termalica zatrzymała Wartę, Wisła wciąż bezradna – podsumowanie 24. kolejki

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek Pressfocus

Na sobotę zaplanowano trzy pojedynki w ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Zaczęło się od niespodzianki w Niecieczy, gdzie Termalica rzutem na taśmę pokonała Wartę Poznań (1:0). W pozostałych dwóch potyczkach padły remisy, co nie jest dobrą wieścią dla fanów Białej Gwiazdy.

Słonie zaskoczyły, bezradność Wisły Kraków trwa

Rywalizacja w Niecieczy mogła świetnie rozpocząć się dla Termalici. Na samym początku zawodów Gergel prawie zdobył gola, jednak piłka zamiast wpaść do siatki, trafiła w słupek. Zdecydowanie więcej emocji przyniosła już druga połowa. Zaraz po wznowieniu gry Warta otrzymała rzut karny. Jedenastkę fatalnie przestrzelił jednak Frank Castaneda, co zemściło się na Zielonych w końcówce. Sprytne trafienie Poznara sprawiło, że komplet punktów zgarnęła ostatnia drużyna w tabeli.

Tymczasem na koniec sobotnich rywalizacji Wisła Kraków walczyła na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Przygoda Jerzego Brzęczka na razie nie jest udana, bo zespół wciąż nie odniósł zwycięstwa w lidze. Do tego mało brakowało, aby Biała Gwiazda przegrała potyczkę na pomorzu, ponieważ trafienie Fernandeza z 89. minuty uratowało honor gości.