Wisła Płock kolejnym klubem z redukcją zarobków

Dominik Furman
Dominik Furman fot. ASInfo

Wisła Płock jest kolejnym klubem PKO Ekstraklasy, który podjął decyzję związaną z obniżką wynagrodzeń piłkarzy pierwszego zespołu. Wpływ na taki stan rzeczy ma przerwa w rozgrywkach ligowych, a także fakt, że na dzisiaj nie jest znany dokładny termin powodu zawodników do gry.

Czytaj dalej…

Oświadczenie Wisły Płock w sprawie obniżenia pensji w klubie

“Zarząd Wisły Płock po wspólnych ustaleniach zarówno z samymi zawodnikami, jak i szkoleniowcem Radosławem Sobolewskim zadecydował, że podstawowe wynagrodzenie wszystkich członków drużyny oraz pierwszego trenera zostanie obniżone o 50%” – czytamy w komunikacie klubu z Mazowsza.

– W tej kryzysowej sytuacji zagrażającej funkcjonowaniu klubów piłkarskich nasz zespół wykazał się zrozumieniem. Szybko też doszliśmy do porozumienia. Aktualnie wprowadzamy plan oszczędnościowy, który ma na celu przetrwanie tego bardzo ciężkiego okresu – powiedział prezes Wisły Płock, Jacek Kruszewski.

Decyzja o niższym wynagrodzeniu obowiązywać będzie do czasu rozegrania pierwszego z zaległych spotkań PKO Ekstraklasy, bądź do dnia 30 czerwca 2020 roku. Obniżenie podstawowych pensji członków drużyny to próba wyjścia z trudnej sytuacji i zminimalizowania strat związanych z aktualnym brakiem przychodów.

Komentarze