Widzew – Miedź: Pawłowski zdobył złotą bramkę piorunującym strzałem [WIDEO]

Widzew Łódź - Miedź Legnica
Widzew Łódź - Miedź Legnica fot. PressFocus

Widzew Łódź wygrał z Miedzią Legnica (1:0) w pierwszym spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania został Bartłomiej Pawłowski, który był autorem jedynego gola w starciu.

• Widzew Łódź wygrał ósme spotkanie w tej kampanii
  • Zwycięstwo ekipie Janusza Niedźwiedzia dał gol Bartłomieja Pawłowskiego
  • 29-latek strzelił piątego gola w sezonie

Widzew wiceliderem

Widzew Łódź przystępował do piątkowej batalii z Miedzią Legnica, mając szanse na to, aby znaleźć się na pozycji wicelidera rozgrywek. Goście jednak pod wodza nowego trenera Grzegorza Mokrego chcieli pokrzyżować plany rywalom. Tym samym można było spodziewać się ciekawej potyczki.

W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami meczu, w którym obie drużyny miały sytuacje strzeleckiej. Więcej celnych strzałów zaliczyli jednak gospodarze, Po jednym z nich bramkę zdobył Bartłomiej Pawłowski. Napastnik Widzewa skierował piłkę do siatki w ósmej minucie, popisując się genialnym uderzeniem sprzed pola karnego. Do przerwy było 1:0 dla łodzian.

W drugiej połowie podopieczni Janusza Niedźwiedzia szukali kolejnej bramki. Okazję do strzelenia gola miał w 53. minucie Dominik Kun, ale na jego przeszkodzie stanął Mateusz Abramowicz, który popisał się genialną interwencją.

Tymczasem w 55. minucie drugiego gola szukał Pawłowski. Zawodnik łodzian zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, ale znów ze świetnej strony zaprezentował się golkiper legniczan. Wynik nie uległ zatem zmianie.

Bramkarz Widzewa na wysokości zadania stanął natomiast w 64. minucie. Henrich Ravas zatrzymał piłkę na linii po strzale Huberta Matynii. Mimo że Miedź w kolejnych fragmentach rywalizacji miała jeszcze szanse na strzelenie gola, to ich nie wykorzystała i cenne trzy punkty zostały w Łodzi.