Radomiak pokazał jakość, a Stal wykorzystała swoją szansę

Stal Mielec - Radomiak
Stal Mielec - Radomiak fot. PressFocus

Stal Mielec zremisowała z Radomiakiem (1:1) w meczu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejnym ładnym golem w tym sezonie popisał się Dawid Abramowicz. Tymczasem bramkę dla mielczan zdobył Said Hamulic.

• Na zakończenie drugiej kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec mierzyła się z Radomiakiem
  • Tempo gry w starciu z udziałem obu ekip nie powaliło na kolana, ale były zrywy
  • Remis w Mielcu był jednym jak do tej pory w drugiej serii gier

Stal z Radomiakiem na remis

Stal Mielec rozgrywała w poniedziałkowy wieczór premierowy mecz na swoim stadionie. Drużyna Adama Majewskiego chciała udowodnić, że wiktoria nad Lechem Poznań nie była dziełem przypadku. Z kolei Radomiak miał nadzieję na pierwsze zwycięstwo w trwającej kampanii.

W pierwszej części gry emocji było jak na rybach. Dopiero w końcówce pierwszej połowie przebudzili się gospodarze. Bliski zdobycia bramki był Maciej Domański, ale ostatecznie jego strzał na poprzeczkę sparował golkiper Zielonych.

Tymczasem w 55. minucie wynik rywalizacji otworzył Dawid Abramowicz. Zawodnik Radomiak w świetnym stylu zamknął dośrodkowanie Thabo Cele i goście prowadzili 1:0.

Radość drużyny Mariusza Lewandowskiego z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo już w 70. minucie do wyrównania doprowadził Said Hamulic. Holender w drugim meczu w PKO Ekstraklasie strzelił swojego pierwszego gola po strzale głową. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc obie ekipy podzieliły się punktami.