Śląsk Wrocław stracił cierpliwość do trenera

Jacek Magiera
Jacek Magiera fot. PressFocus

Śląsk Wrocław po rozegraniu 24 meczów ligowych jest w nieciekawej sytuacji. Wojskowi mają tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową, co jest następstwem fatalnej serii ośmiu spotkań bez wygranej. Za słabą postawę drużyny posadą zapłacił trener Jacek Magiera.

  • Śląsk Wrocław w tym sezonie nie rozpieszcza swoich kibiców
  • Wojskowi walczą aktualnie o ligowy byt
  • Po ostatnich słabych występach zwolniony został Jacek Magiera

Jacek Magiera przestał być trenerem Wojskowych

Śląsk Wrocław przystępował do sezonu ligowego z dużymi ambicjami. Nowy trener miał zapewnić WKS-wi co najmniej pozycję premiowaną grą w europejskich pucharach. Ostatnie tygodnie jednak brutalnie zweryfikowały plany wrocławian. Śląsk w ostatnich ośmiu kolejkach ligowych poniósł sześć porażek.

We wtorek władze klubu z Wrocławia podjęły decyzję o rozstaniu z trenerem Jackiem Magiera. Na oficjalnej stronie Wojskowych pojawił się komunikat w tej sprawie.

“Informujemy, że 8 marca Jacek Magiera przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Śląska Wrocław. Jacek Magiera objął zespół WKS-u w marcu 2021 roku. Poprowadził wrocławian w 39 spotkaniach, notując bilans 13 zwycięstw, 13 remisów i 13 porażek” – czytamy w informacji opublikowanej na stronie internetowej Śląska.

Wrocławianie legitymują się obecnie bilansem 26 punktów, co jest efektem sześciu wygranych spotkań i ośmiu zremisowanych. W najbliższy weekend Śląsk zmierzy się w roli gospodarza z Radomiakiem. Tymczasowym trenerem wrocławskiej ekipy będzie Krzysztof Wołczek.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Lech strącony z fotela lidera, wygrane Wisły P. i Górnika – podsumowanie 24. kolejki

Komentarze