Warta wywiozła komplet punktów z Wrocławia [WIDEO]

Śląsk Wrocław - Warta Poznań
Śląsk Wrocław - Warta Poznań fot. PressFocus

Śląsk Wrocław przegrał na zakończenie 11. kolejki PKO Ekstraklasy z Wartą Poznań (0:2). Podopieczni Dawida Szulczka zakończyli tym samym serię spotkań bez wygranej.

• Śląsk Wrocław nie wygrał drugie z rzędu meczu w roli gospodarza
  • Warta Poznań przerwała serię trzech spotkań ligowych bez zwycięstwa
  • Zieloni w roli gościa są niepokonani od sześciu meczów w PKO Ekstraklasie

Warta wydostała się ze strefy spadkowej

Śląsk Wrocław do meczu z Wartą Poznań podchodził w roli faworyta. Podopieczni Ivana Djurdjevicia chcieli jednocześnie rozgościć się w pierwszej dziesiątce w ligowej tabeli. Zieloni mieli natomiast zamiar przede wszystkim opuścić strefę spadkową, którą zajmowali po rozegraniu 10 spotkań.

W pierwszej odsłonie nie byliśmy świadkami wybornego meczu. Nieco ponad pięć tysięcy widzów nie mogło być ukontentowanych poziomem spotkania. Kwintesencją pierwszej połowy była sytuacja z 10 minuty, gdy nie popisał się Michał Szromnik. Bramkarz gospodarzy w sobie tylko znany sposób nie złapał piłki, co wykorzystał Enis Destan.

Po zmianie stron Wojskowi robili, co w ich mocy, aby doprowadzić do wyrównania. Przede wszystkim uwagę przykuwały liczne wrzutki, nieprzynoszące jednak żadnego efektu dla wrocławian. Bliski zdobycia bramki był natomiast w 81. minucie Adrian Łyszczarz, który oddał mocne uderzenie sprzed pola karnego. Świetnie spisał się jednak golkiper gości.

Gdy wydawało się, że Warta ostatecznie zaliczy skromne zwycięstwo, to prowadzenie poznaniaków podwyższył Milan Corryn, wyróżniając się celnym strzałem głową. Jednocześnie czwarta wygrana Warty stała się faktem.