Zdekompletowany Raków wrócił do gry z klasą, Lechia uratowała punkt

Wisła Kraków - Raków Częstochowa
Wisła Kraków - Raków Częstochowa fot. PressFocus

Na niedzielę zaplanowano trzy spotkania trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym meczu Pogoń Szczecin wygrała z Piastem Gliwice 1:0. Tymczasem grająca z przewagą jednego zawodnika przez prawie całą drugą połowę Wisła Kraków uległa na swoim stadionie Rakowowi Częstochowa. Wicemistrzowie Polski pokonali Białą Gwiazdę 2:1. Śląsk Wrocław zremisował natomiast u siebie z Lechią Gdańsk 1:1 (1:0).

Pogoń z drugim zwycięstwem w sezonie

Szczecinianie wyszli na prowadzenie po trafieniu Jeana Carlosa. Gracze z Gliwic nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Goście mieli kilka okazji, ale dobrze w bramce Portowców spisywał się Dante Stipica. Dla gospodarzy to drugi triumf w tym sezonie. Goście mają zaś na swoim koncie już dwie porażki.

Raków odwrócił losy meczu z Wisłą

Raków Częstochowa pokonał Wisłę Kraków w drugim niedzielnym spotkaniu w PKO Ekstraklasy. Podopieczni Adriana Guli do przerwy prowadzili 1:0, ale po zmianie stron wicemistrzowie Polski odwrócili losy spotkania o 180 stopni, zwyciężając 2:1. Raków zaliczył jednocześnie drugie zwycięstwo w sezonie. Tymczasem premierową porażkę zaliczyła Biała Gwiazda.

Lechia urwała się ze stryczka

Lechia Gdańsk rzutem na taśmę zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. Gola na wagę punkty podopieczni Piotra Stokowca strzelili w doliczonym czasie meczu. W pierwszej połowie koszmarnym strzałem z rzutu karnego wyróżnił się z kolei Łukasz Zwoliński, który oddał wyjątkowo niecelny strzał.