Jagiellonia odprawiła beniaminka, pierwsze punkty Górnika

Górnik Zabrze - Stal Mielec
Górnik Zabrze - Stal Mielec Pressfocus

W sobotę odbędą się dwa mecze Ekstraklasy, ponieważ przeniesiono rywalizację Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin. W pierwszy pojedynku Jagiellonia Białystok pokonał Termalicę 1:0, natomiast Górnik Zabrze pokonał Stal Mielec 1:0.

Jagiellonia wciąż niepokonana

Jagiellonia Białystok rozgrywała trzeci już mecz przed własną publicznością. Jej rywalem była Termalica. Duma Podlasia w pierwszej połowie spisywała się nieco lepiej, a bramkę do szatni strzelił Tomas Prikryl. Po przerwie grę prowadzili goście, ale nie potrafili wykorzystać żadnej ze stworzonych okazji. Jagiellonia wprawdzie zdobyła drugiego gola, ale został anulowany po analizie VAR.

Górnik z kompletem

Górnik Zabrze z pierwszymi punktami! Gospodarzy czekała trudna przeprawa. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć nie obejrzeliśmy zbyt wiele celnych strzałów. W drugiej połowie Jesus Jimenez po bardzo ładnej akcji zapewnił Górnikowi trzy punkty w rywalizacji ze Stalą Mielec. Od pierwszej minuty grał Lukas Podolski.