Festiwal goli w Gliwcach, Kozłowski błysnął w hicie niedzieli w Ekstraklasie

Pogoń Szczecin
Pogoń Szczecin fot. PressFocus

PKO Ekstraklasa wróciła do ligowych zmagań. W niedzielnym meczu dnia Pogoń Szczecin pokonała Górnik Zabrze 2:0 (1:0). We wcześniejszych dwóch meczach Piast Gliwice przegrał u siebie z Rakowem Częstochowa. Z kolei Śląsk Wrocław podzielił się punktami z Wartą Poznań, remisując 2:2.

Zmarnowana szansa Piasta na zdobycie trzech oczek

Gliwiczanie objęli prowadzenie w piątej minucie po pięknym trafieniu Michała Chrapka z rzutu wolnego. Gracze z Częstochowy wyrównali pod koniec pierwszej połowy dzięki efektownej bramce Mateusza Wdowiaka. W drugiej części gry Piast Gliwice prowadził 2:1 i miał rzut karny. Nie wykorzystał go Patryk Lipski. Gracze Rakowa dostali “drugie życie” w tym spotkaniu. Najpierw wyrównali, a potem zdobyli bramkę na wagę trzech oczek. Finalnie częstochowianie triumfowali z Piastunkami 3:2.

Dobra druga połowa nie starczyła Śląskowi

Warta Poznań dobrze spisywała się od początku tej rywalizacji, w konsekwencji w 27. minucie Grzesik wykorzystał dogranie Czyża i zdobył gola. Śląsk obudził się w drugiej połowie. Szybko odrobił stratę, a w 63. minucie za sprawą Exposito objął prowadzenie. Wydawało się, że z taką grą gospodarze zdobędą trzy punkty, ale w 76. minucie jedyną akcję po przerwie wykorzystali zawodnicy Warty. Końcowy wynik to remis 2:2.

Kozłowski show w meczu Pogoń – Górnik

Pogoń Szczecin pokonała Górnik Zabrze w meczu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy. Drużyna Kosty Runjaicia zwyciężyła 2:0 (1:0) i dzięki temu jest aktualnie liderem rozgrywek. Portowcy są jak na razie jedną z trzech drużyn, która może pochwalić się zwycięstwem w inauguracyjnej kolejce w nowej kampanii. Ozdobą meczu był drugi gol dla Pogoni, którego autorem był Kacper Kozłowski.