Sobota z dwoma remisami, Legia wykonała zadanie w eksperymentalnym składzie

Legia Warszawa - Wisła Płock
Legia Warszawa - Wisła Płock fot. PressFocus

Na sobotę w PKO Ekstraklasie zaplanowano trzy mecze. W starciu Górnik Łęczna – Cracovia nie wyłoniono triumfatora, gdyż było 1:1. W drugiej potyczce gracze Jagiellonii Białystok w takim samym stosunku podzielili się punktami z zawodnikami Lechii Gdańsk. To pierwszy remis w meczach tych klubów na Podlasiu od 19 lipca 2014 roku. Na zakończenie soboty Legia Warszawa pokonała 1:0 w derbach Wisłę Płock.

Podział punktów w Łęcznej

Spotkanie w Łęcznej przez długi czas mogło nie podobać się kibicom obu drużyn oraz neutralnym widzom. Na boisku nie działo się bowiem wiele. Kilka minut przed przerwą Bartosz Śpiączka przeprowadził jednak indywidualną akcję i dał Górnikowi prowadzenie. Po zmianie stron role się odwróciły i to goście prezentowali się lepiej. Remis 1:1 i punkt Cracovii zapewnił Marcos Alvarez. Wynik ten oznacza, że wszyscy beniaminkowie w pierwszej kolejce zremisowali swoje starcia.

Jagiellonia nie wykorzystała gry u siebie

Pierwsza połowa spotkania Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk niestety nie była zbyt ciekawym widowiskiem i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron goli nie brakowało. Na trafienie Łukasza Zwolińskiego szybko odpowiedział Jesus Imaz. W końcówce świetną okazję miał Andrzej Trubeha, ale jego uderzenie głową dobrze obronił Zlatan Alomerović i Jaga zremisowała z podopiecznymi Piotra Stokowca 1:1.

Mistrz Polski zrobił swoje

Legia Warszawa pokonała Wisłę Płock 1:0 (1:0) w meczu pierwszej kolejki Ekstraklasy. Był to piąty mecz naszej ligi i dopiero pierwszy komplet punktów, gdyż do tej pory oglądaliśmy tylko wyniki remisowe. Jedynego gola strzelił Ernest Muci.