Remis Termaliki ze Stalą, falstart Lecha

Mikael Ishak w meczu z Radomiakiem
Mikael Ishak w meczu z Radomiakiem PressFocus

W piątek zainaugurowany został kolejny sezon polskiej Ekstraklasy. W pierwszym meczu kampanii 2021/2022 Termalika Bruk-Bet Nieciecza zremisowała u siebie ze Stalą Mielec (1:1). Następnie Lech Poznań podzielił się punktami z beniaminkiem z Radomia (0:0).

Remis Termaliki ze Stalą

Tuż przed przerwą bramkarz Stali Mielec zanotował fatalny błąd, który w efekcie wykorzystał młodzieżowiec Termaliki, Ernest Terpilowski. Po zmianie stron mielczanie szybko odpowiedzieli za sprawą rzutu karnego wyegzekwowanego przez Grzegorza Tomasiewicza. Tym samym otwarcie sezonu PKO BP Ekstraklasy zakończyło się remisem.

Lech nie wykorzystał przewagi z pierwszej połowy

W pierwszej połowie Lech Poznań miał kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia. Ostatecznie jednak Kolejorz strzelił dwie bramki po spalonych, a Mikael Ishak huknął w poprzeczkę, ale bramek tego dnia nie oglądaliśmy. Tym samym kolejny rok z rzędu poznaniacy zaliczają falstart na początku kampanii – tym razem remisując z beniaminkiem z Radomia.