Zagłębie z przełamaniem, Lech postawił wysoko poprzeczkę Górnikowi

Gónik Zabrze - Lech Poznań
Gónik Zabrze - Lech Poznań fot. PressFocus

Zagłębie Lubin pokonało Górnik Łęczna 3:1 (1:1) w pierwszym spotkaniu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem Miedziowych został Patryk Szysz, który skarcił swój były klub dwoma pięknymi golami. W drugim piątkowym starciu Górnik Zabrze uległ Lechowi Poznań 1:3 (1:1). Debiut w szeregach 14-krotnych mistrzów Polski zaliczył Lukas Podolski, ale żywą perełką spotkania był Jakub Kamiński.

Zagłębie wróciło na zwycięski szlak

Zagłębie Lubin zrehabilitowało się za porażkę z Wisłą Kraków (0:3) w miniony poniedziałek, pokonując przekonująco Górnik Łęczna. Do przerwy podopieczni Kamila Kieresia stawiali opór swoim rywalom. Po zmianie stron grę zrobili jednak skrzydłowi. Dwa gole w meczu zdobył Patryk Szysz i po pięciu meczach bez wygranej w lidze Miedziowi znów mieli powody do radości.

Lech Poznań odzyskuje zaufanie kibiców

Lech Poznań nie przestraszył się byłego mistrza świata i pokonał zabrzańskiego Górnika w meczu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Macieja Skorży zaliczyli efektowne zwycięstwo 3:1. Chociaż do przerwy miał miejsce rezultat 1:1. W szeregach 14-krotnych mistrzów Polski debiut zaliczył Lukas Podolski, a w Kolejorzu Radosław Murawski. Najjaśniejszą postacią spotkania był jednak Jakub Kamiński, który strzelił gola i zaliczył asystę.