Piast z premierowym triumfem. Fatalny wieczór mistrza Polski

Kacper Tobiasz
Kacper Tobiasz Pressfocus

Na sobotę zaplanowano trzy spotkania 2. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym starciu Piast Gliwice pokonał 2:0 Stal Mielec. W kolejnym Termalica po dobrym meczu zremisowała u siebie z Wisłą Kraków (2:2). Najwięcej działo się w Radomiu, gdzie Radomiak sensacyjnie ograł Legię Warszawa (3:1).

Skuteczność kluczem do sukcesu

Z perspektywy całego meczu w Mielcu, lepszym zespołem była Stal. który potrafiła narzucić swoje warunki gry. Dzięki temu przeważała w posiadaniu piłki i oddała więcej strzałów. Konkretniejsi okazali się jednak gracze Piasta. To oni strzelili bowiem dwa gole jeszcze przed przerwą i finalnie triumfowali 2:0. Na uwagę zasługują dwie świetne asysty Patryka Lipskiego.

Termalica nie przypieczętowała dominacji i tylko zremisowała z Wisłą

Termalica, zwłaszcza w pierwszej połowie, była zdecydowanie lepszym zespołem. Mateusz Grzybek raz za razem zagrażał defensywie i bramkarzowi Wisły Kraków, ale dopiął swego dopiero w 27. minucie. Wtedy zanotował przytomną asystę przy ładnym golu Adama Radwańskiego. Po zmianie stron goście się ożywili, co zaowocowało trafieniem Gieorgija Żukowa. Gracze z Niecieczy nie podłamali się jednak, a po pięknie wykonanym rzucie wolnym Piotra Wlazło, ponownie objęli prowadzenie. Wiele wskazywało na to, że gospodarze sięgną po pierwszy triumf po powrocie do Ekstraklasy, ale w końcówce zgubili krycie przy rzucie rożnym i pozwolili Maciejowi Sadlokowi wyrównać.

Beniaminek ograł faworyta

Pierwsza połowa meczu Radomiak kontra Legia rozczarowała, głównie ze względu na słabą postawę mistrza Polski, który wcale nie wyglądał lepiej po zmianie stron. Przegrywał bowiem już 0:2 oraz grał w osłabieniu. Finalnie w Radomiu zobaczyliśmy jeszcze dwa gole, po jednym dla obu stron. Legia finalnie uległa beniaminkowi 1:3. Sędziujący to starcie Jarosław Przybył pokazał tego wieczoru aż trzy czerwone kartki.