Pogoń nie wykorzystała gry w przewadze, słaby mecz wicemistrzów kraju

Gracze Jagiellonii
Gracze Jagiellonii PressFocus

W niedzielę zostały rozegrane trzy spotkania drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na początek Warta Poznań zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin. W drugim starciu gracze Cracovii przegrali ze Śląskiem Wrocław 1:2. W ostatnim meczu Jagiellonia Białystok rozgromiła Raków Częstochowa 3:0.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin 1:1

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Pogoni Szczecin. Czerwoną kartkę otrzymał Trałka, a rzut karny wykorzystał Drygas. Portowcy nie potrafili jednak po raz kolejny wykorzystać gry w przewadze. Warta Poznań w drugiej połowie wykorzystała jedną z nielicznych okazji i po uderzeniu Ivanova udało jej się zremisować.

Trzy gole w Krakowie

Podopieczni Jacka Magiery wyszli na prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego. Pewnym egzekutorem okazał się Robert Pich i Cracovia od 15. minuty musiała odrabiać straty. W drugiej połowie z boiska przedwcześnie musiał zejść Petr Schwarz (czerwona kartka w wyniku dwóch żółtych). Mimo tego, to goście podwyższyli na 2:0. Piłkarzy z Krakowa stać było jedynie na zmniejszenie strat. Śląsk Wrocław dobrze spisuje się w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, a po dwóch kolejkach ma już cztery oczka w PKO BP Ekstraklasie.

Pewna wygrana Jagiellonii Białystok

Do przerwy podopieczni Ireneusza Mamrota prowadzili 2:0. Bramki zdobyli Taras Romanczuk i Jesus Imaz. Goście znaleźli się w sporych tarapatach… W drugiej połowie wynik meczu ustalił Romanczuk i ostatecznie klub z Podlasia ograł wicemistrzów naszego kraju aż 3:0.