Raków wrócił na fotel lidera Ekstraklasy [WIDEO]

Piłkarze Rakowa Częstochowa
Piłkarze Rakowa Częstochowa fot. PressFocus

Raków Częstochowa pokonał Miedź Legnicę (1:0) w spotkaniu 12. kolejki PKO Ekstraklasami. Bohaterami spotkania zostali Ivi Lopez oraz Vladan Kovacević. Pierwszy popisał się pięknym golem z rzutu wolnego, a bramkarz Medalików obronił rzut karny.

• Raków Częstochowa wygrał ósme spotkanie w tym sezonie w PKO Ekstraklasie
  • Medaliki po pełną pulę sięgnęli dzięki bramce Ivi Lopeza
  • Miedź Legnica przegrała ósmy mecz w kampanii
  • Beniaminek kończy spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Santiago Navedy

Raków – Miedź: zdecydował jeden gol

Raków Częstochowa w poniedziałkowy wieczór mierzył się po raz pierwszy w historii z Miedzią Legnica z najwyższej klasie rozgrywkowej. Wcześniej obie ekipy na niższych poziomach rozgrywkowych rozegrali ze sobą 26 meczów. Faworytem potyczki byli gospodarze, ale podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego chcieli sprawić niespodziankę.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Ivi Lopez. Hiszpan popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego i kibice Niebiesko-czerwonych mieli powody do radości.

Ivi Lopez jeszcze raz piłkę do siatki skierował w 22. minucie. Tym razem jednak bramki zawodnika Rakowa nie uznał sędziego, który dopatrzył się pozycji spalonej Hiszpana. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

W ostatnim kwadransie rywalizacji Miedź mogła doprowadzić do wyrównania. Rozjemca zawodów podyktował rzut karny dla gości po faulu Vladana Kovacevicia na Koldo Obiecie. Jedenastki nie wykorzystał jednak Angelo Henrique, którego intencje wyczuł golkiper częstochowian.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie i gospodarze sięgnęli po pełną pulę. Raków dzięki wygranej wrócił na pozycję lidera rozgrywek. Kolejne spotkanie częstochowianie zagrają z Lechią Gdańsk. Tymczasem legniczanie zmierzą się w meczu 13. kolejki z Cracovią.