Probierz: brak wygranej jest obciążeniem psychicznym dla moich piłkarzy

Michał Probierz
Michał Probierz fot. Grzegorz Wajda

Cracovia meczem ze Śląskiem Wrocław zacznie zmagania w ramach 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed tym starciem kilka zdań na temat potyczki z WKS-em wypowiedział się szkoleniowiec Pasów.

Śląsk idealnym rywalem na przełamanie?

Cracovia powalczy dzisiaj o szóste zwycięstwo w sezonie. Może być o to o tyle łatwiej, że Śląsk Wrocław to jest jedną z najgorzej punktujących na wyjeździe drużyn w trakcie trwającej kampanii.

– To jest problem naszych rywali, a my mamy swoje problemy. Rozwiązujemy je najlepiej, jak można. Chociaż w ostatnim tygodniu nie było to łatwe, bo zawodnicy ponad 30 godzin spędzili w autokarze. Piłkarze mieli zatem mikrocykl odbudowujący. Pracowaliśmy nad tymi elementami, z którymi mieliśmy problemy – mówił Michał Probierz w trakcie konferencji prasowej przed dzisiejszym starciem z ekipą Vitezslava Lavicki.

Najwyższa pora wrócić na zwycięski szlak

Cracovia w lidze nie wygrała już od siedmiu meczów w lidze. Czy to ciąży na zawodnikach Pasów? – Jest to na pewno psychiczne obciążenie dla piłkarzy, ale pracujemy nad tym. Robimy wszystko, aby się poprawić. Jestem już w Cracovii 3,5 roku, pracowałem też w innych klubach, ale chyba nigdy nie zdarzyło mi się, aby różne problemy tak się kumulowały – przekonywał trener Cracovii.

– Musimy wyjść z tego jeszcze silniejszym. To jest także lekcja dla mnie. Mimo że jestem doświadczonym trenerem, to człowiek wciąż się uczy. Wygląda to teraz tak, że gdy mam jakiś plan, to następnego dnia z rana obawiam się telefonu od fizjoterapeuty, czy jakiś zawodnik nam nie wypadnie z gry – uzupełnił Probierz.

Cracova plasuje się aktualnie na 14. pozycji w tabeli z dorobkiem 19 punktów na koncie.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze