Pogoń Szczecin wdrożyła program tymczasowej redukcji płac

Piłkarze Pogoni Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin fot. ASInfo

Pogoń Szczecin zakończyła dziś proces wdrażania programu tymczasowej redukcji płac. – Uważam, że należy podkreślić zachowanie naszych zawodników, którzy rozumieją trudną sytuację, w której się znaleźliśmy – mówi prezes Jarosław Mroczek.

Czytaj dalej…

– Od początku atmosfera tych trudnych rozmów była naprawdę pozytywna -mówi sternik Dumy Pomorza.

– Sytuację w jakiej znalazł się Klub, w jaki sposób uchwała RN Ekstraklasy wpłynie na wynagrodzenia piłkarzy najpierw omówiliśmy razem z Dyrektorem Sportowym Darkiem Adamczukiem i prawnikiem klubu, mecenasem Tomaszem Brzozowskim z Radą Drużyny, a następnie spotykaliśmy się pojedynczo z zawodnikami, którzy chcieli wyjaśnić swoje indywidualne wątpliwości. To oczywiście zrozumiałe, bo proces dotyczy bardzo delikatnej kwestii, więc wyjaśnialiśmy to wszystko najlepiej jak potrafimy. Co najważniejsze, w trakcie tych rozmów nikt jednak nie próbował podważać konieczności zastosowania redukcji płac – dodał Mroczek.

Prezes klubu mówi też o tym, ilu zawodników dotyczą obniżki. – Podpisaliśmy z piłkarzami 22 aneksy. Wszystkie na identycznych zasadach, określonych uchwałą RN Ekstraklasy. Poza tym mamy też dziesięciu młodych zawodników, których redukcje nie dotykają, gdyż zarabiają znacząco mniej niż 10 tysięcy złotych miesięcznie.

– Warto podkreślić fakt, że dzięki zrozumieniu ze strony zawodników kwestie formalne przebiegły bardzo sprawnie. – Proces podpisywania aneksów zakończyliśmy już dzisiaj – mówi Jarosław Mroczek.

– Chcę powiedzieć, że jestem bardzo dumny z tego, że mam przyjemność pracy z takimi piłkarzami. Myślę, że są liderami wśród piłkarzy ekstraklasowych w rozumieniu trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Uważam, że swoimi decyzjami dali bardzo ważny przykład dla środowiska. Wiem, że dla każdego z nich była to bardzo trudna decyzja. Podobnie zresztą jak dla nas, bo przecież nikt nie jest tutaj temu winny. Oczywiście mam nadzieję, że do gry będziemy mogli wrócić jak najszybciej i – co za tym idzie – równie szybko zakończyć obecny stan. Jeszcze raz chciałbym to powiedzieć bardzo wyraźnie – dziękuję każdemu z zawodników za postawę, są dla mnie wspaniałymi ludźmi – podsumował.

Komentarze