Podział punktów w Gliwicach, grad goli przy Łazienkowskiej [WIDEO]

Filip Mladenovic
Filip Mladenovic Pressfocus

Działo się w piątkowych meczach w Ekstraklasie. Na inaugurację 10. kolejki Piast Gliwice zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1. Dużo większe emocje towarzyszyły jednak starciu Legii Warszawa z Miedzią Legnica. Wojskowi przegrywali z beniaminkiem już 0:2, ale udało im się w dramatycznych okolicznościach odwrócić losy tego spotkania.

Powiało nudą w Gliwicach

Nieco zawiedzeni mogli być kibice, którzy zgromadzeni byli w piątek na stadionie w Gliwicach. Piast rozegrał bezbarwne spotkanie i zremisował jedynie ze Śląskiem Wrocław. Piastunki musiały gonić wynik, po tym jak na 1:0 z rzutu karnego wynik otworzył Patrick Olsen. Jeszcze przed przerwą gospodarzom udało się wyrównać. Znakomitą wrzutkę z wolnego posłał Damian Kądzior, a strzałem z powietrza remis dał Reiner.

Legia uciekła spod topora

Świadkami dobrego widowiska byli kibice w Warszawie, choć trudno mówić, żeby byli oni zadowoleni po pierwszym kwadransie. Miedź Legnica potężnie zaskoczyła Legię i po 14 minutach prowadziła na stadionie przy Łazienkowskiej już 2:0. Wynik spotkania już w 2 minucie po dograniu Domingueza otworzył Henriquez. W tej sytuacji fatalny błąd popełnił Augustyniak, który kompletnie się pogubił i stracił piłkę w prostej sytuacji. 13 minut później wynik podwyższył Narsingh. Już w 20 minucie Wszołek zdobył bramkę kontaktową, co dawało nadzieję na odwrócenie losów meczu.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy fantastycznym wolejem popisał się Mladenovic, doprowadzając do wyrównania. W drugiej połowie Wojskowi przejęli już całkowicie inicjatywę, i wyszli w 56 minucie na prowadzenie. Tym razem Wszołek dogrywał, a drugie trafienie na swoje konto zapisał Mladenovic. Sytuacja beniaminka skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy w 78 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Henriquez. Miedź nie była w stanie już nawiązać walki grając w 10 na 11 i przegrała siódmy już mecz w tym sezonie.