Ekstraklasa: Cracovia rozbiła Nafciarzy, Jaga nie utrzymała przewagi – podsumowanie 33. kolejki

Michał Pazdan
Michał Pazdan Pressfocus

Zmagania w ramach 33. kolejki PKO Ekstraklasy wystartowały w piątek. W pierwszym meczu Cracovia nie dała żadnych szans Wiśle Płock (3:0). Tymczasem na koniec dnia Jaga pokonała Legię (2:1).

Cracovia rośnie w siłę, Jagiellonia osłabła z sił w końcówce

Cracovia nie pozostawiła złudzeń Wiśle Płock, dominując przeciwnika przez większość rywalizacji. Pasy objęły prowadzenie jeszcze przed upływem kwadransa, a później podwyższyli prowadzenie przed przerwą. W pierwszej odsłonie dublet ustrzelił Kamil Pestka. Nafciarze nie mieli pomysłu jak radzić sobie pod pressingiem, przez co często gubili piłkę. Później premierowe trafienie Rasmussena ustaliło ostateczny rezultat meczu. Dla Wisły Płock była to już trzecia porażka z rzędu.

Natomiast Jagiellonia gościła w piątek Legię. W pierwszej połowie żadna ze stron nie umieściła futbolówki w siatce. Zdecydowanie więcej działo się po przerwie. Zaraz po wznowieniu gry Duma Podlasia otworzyła wynik rywalizacji. Warszawiakom trochę zajęło zanim doprowadzili do remisu. Wydawało się, że w końcówce to Wojskowi rzucą się do ataku. Niemniej jednak, Jaga otrzymała rzut karny i zamieniła go na gola. Niespodziewanie kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Michał Pazdan strzelił samobója, który zadecydował o podziale punktów w Białymstoku.