Ekstraklasa: Warta odskoczyła od strefy spadkowej, dramatyczna końcówka w Krakowie – podsumowanie 25. kolejki

Piłkarze Cracovii
Piłkarze Cracovii fot. PressFocus

Wyniki sobotnich meczów 25. kolejki Ekstraklasy. Sześć goli padło w trzech sobotnich meczach ligi polskiej. Trzy punkty zainkasowali piłkarze Warty Poznań i Piasta Gliwice. Remisem zakończyło się natomiast starcie Cracovia – Pogoń.

Ekstraklasa: piękne gole w Grodzisku Wielkopolskim, pastwisko w Gliwicach i burdy w Krakowie

Różne emocje towarzyszyły sobotnim spotkania w PKO Ekstraklasie. Zaczęło się bardzo interesująco, bo w starciu Warty Poznań z Górnikiem Zabrze nie brakowało pięknych goli. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili Zieloni, a swój udział mieli w tym sukcesie Łukasz Trałka i Franka Castaneda. Pierwszy popisał się genialnym uderzeniem z rzutu wolnego, a Kolumbijczyk wyróżnił się efektownym strzałem sprzed pola karnego z gry.

Tylko jeden gol padł w starciu Piasta z Lechią. Na bardzo źle wyglądającej murawie na obiekcie w Gliwicach ostatecznie lepiej czuli się podopieczni Waldemara Fornalika, którzy zaliczyli skromne zwycięstwo po debiutanckim trafieniu Ariela Mosóra. Na zakończenie piłkarskiej soboty punktami podzieliły się drużyny Cracovii i Pogoni. Gole w tym starciu padały jednak dopiero w doliczonym czasie. Najpierw do siatki trafił Sebastian Kowalczyk, a bramkę na 1:1 zdobył Rivaldo Junior.

Wyniki meczów 25. kolejki Ekstraklasy

Warta Poznań – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
1:0 Trałka 15′
1:1 Kubica 31′
2:1 Castaneda 63′

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
1:0 Mosór 68′

Cracovia – Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
0:1 Kowalczyk 90+2′
1:1 Rivaldinho 90+5′

Czytaj więcej: Zagłębie i Legia oddalają się od strefy spadkowej

Komentarze