Dramatyczne mecze w Legnicy i Szczecinie, Raków zdemolował Legię [WIDEO]

Piłkarze Rakowa Częstochowa
Piłkarze Rakowa Częstochowa Pressfocus

Wyniki niedzielnych meczów 9. kolejki Ekstraklasy. Kibice oglądali w niedzielę aż dwa hity. Najpierw Pogoń Szczecin w dramatycznych okolicznościach zremisowała z Lechem Poznań, a później Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa. Emocji nie zabrakło również w rywalizacji Miedzi Legnica z Koroną Kielce.

Raków coraz bliżej czołówki, Lech w końcu zatrzymany

Niedziela rozpoczęła się od starcia beniaminków w Legnicy. Miedź dwukrotnie obejmowała prowadzenie po dwóch golach Angelo Henriqueza, ale Korona Kielce na każde trafienie Chilijczyka potrafiła skutecznie odpowiedzieć.

Jeszcze więcej emocji przysporzyło hitowe starcie brązowego medalisty – Pogoni Szczecin z mistrzem Polski, Lechem Poznań. Portowcy prowadzili 1:0 (trafienie Sebastiana Kowalczyka), by aż do 97. minuty przegrywać 1:2 (bramki Mikaela Ishaka i Michała Skórasia). W 97. minucie w polu karnym, faulowany był Jakub Bartkowski. Barry Douglas obejrzał czerwoną kartkę, a jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Drygas. Tym samym przerwana została seria zwycięstw poznańskiego zespołu.

Strzelanie w Częstochowie także od uderzenie z wapna rozpoczął Ivi Lopez. Raków w pierwszej połowie miał ogromną przewagę w rywalizacji z Legią Warszawa. W drugiej potwierdził ją dwoma trafieniami Bartosza Nowaka i jednym Fabiana Piaseckiego. Dla wicemistrzów Polski była to już trzecia wygrana z Wojskowymi w ostatnich czterech grach.

Przeczytaj również: Derby Śląska dobrą reklamą Ekstraklasy, Wisła Płock z wpadką w Radomiu [WIDEO]