Piast znów zwycięski, Górnik na remis z Wisłą Płock [WIDEO]

Wisła Płock - Górnik Zabrze
Wisła Płock - Górnik Zabrze fot. PressFocus

Wyniki poniedziałkowych meczów ósmej kolejki Ekstraklasy. W dwóch spotkaniach padło pięć goli. Piast Gliwice przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w starciu z Miedzią Legnica (2:1). Tymczasem pierwszy remis w sezonie zaliczyła Wisła Płock, dzieląc się punktami z Górnikiem Zabrze (1:1).

Piast z drugą z rzędu wygraną, osłabiona Wisła z punktem

Piast Gliwice podchodził do poniedziałkowej potyczki po wygranym starciu w Pucharze Polski z Lechią Dzierżoniów (2:1). W lidze natomiast Niebiesko-czerwoni przegrali wcześniej z Lechem Poznań (0:1). W starciu z Miedzią Legnica gliwiczanie sięgnęli trzeci raz po pełną pulę w tej kampanii. Udało się to dzięki bramkom zdobytym przez Constantina Reinera i Jakuba Czerwińskiego. Obie bramki padły po podaniach Damiana Kądziora.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy zawodnicy Wisły Płock podzielili się punktami z Górnikiem Zabrze. Nafciarze od 36 minuty prowadzili 1:0 po golu Davo, któremu asystował Rafał Wolski. Asystent przy tej bramce nie spisał się jednak po zmianie stron, gdy w 59 minucie został ukarany czerwoną kartką za karygodny faul na Eriku Janży. Grę w przewadze jednego zawodnika 14-krotny mistrz Polski wykorzystał już w 64. minucie, gdy bramkę na 1:1 zdobył Robert Dadok. Do końca zawodów wynik się nie zmienił i Wisła zremisowała z Górnikiem 1:1.