Sporo goli w Mielcu, efektowny comeback Legii [WIDEO]

Piłkarze Stali Mielec
Piłkarze Stali Mielec Pressfocus

Wyniki środowych meczów szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po trzy bramki obejrzeliśmy w obu piątkowych meczach 16. kolejki Ekstraklasy. Blisko było sensacji w Warszawie, gdzie Legia podejmowała Lechię Gdańsk.

Zagłębie na deskach, Stal postrzelała

Wszystko wskazuje na to, że czas Piotra Stokowca w Zagłębiu Lubin dobiega końca. Miedziowi w meczu inaugurującym 16. kolejkę Ekstraklasy ulegli znacząco Stali Mielec 0:3 i zanotowali tym samym piątą porażkę z rzędu. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 1. połowie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Hamulic. Holender odkupił swoje winy w drugiej połowie, gdy trafił na 2:0. Wcześniej do karnego podszedł Wlazło i on już trafił. Wynik na 3:0 ustalił Paweł Żyra, który wykorzystał dogranie Ciepieli.

Zaskakujący mocno był przebieg spotkania Legii Warszawa z Lechią Gdańsk, w którym goście skutecznie odpierali ataki Wojskowych, a w 57 minucie wyszli na prowadzenie. Znakomicie w polu karnym odnalazł Zwolińskiego Kałuziński, a napastnik biało-zielonych pokonał Kacpra Tobiasza.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania. Josue przed polem karnym podał do Kapustki, a 25-latek oddał potężny i soczysty strzał, który odbił się od poprzeczki, pleców Kuciaka i wylądował wi siatce. Na parę minut przed końcem spotkania na prowadzenie Wojskowych wyprowadził Yuri Ribeiro. Rezerwowy był we właściwym miejscu i czasie, żeby dobić sparowaną przed Dusana Kuciaka piłkę do bramki.