Pucharowicze nie sprostali wyzwaniu. Warta ma czego żałować

Warta Poznań - Pogoń Szczecin
Warta Poznań - Pogoń Szczecin Pressfocus

Wyniki 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na niedzielę 7 sierpnia zaplanowano trzy spotkania. Gol padł na każdym stadionie, a ponadto nie brakowało niespodzianek. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Szczęśliwa Pogoń, fatalny Lech i pokonany Raków

Niedziela z Ekstraklasą rozpoczęła się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta i Pogoń liczyły na drugie zwycięstwo z rzędu. Po pierwszej połowie bliżej kompletu punktów byli prowadzący 2:0 szczecinianie. Poznaniacy walczyli jednak nieustępliwie. Finalnie przegrali 1:2, ale na bramkę przyjezdnych oddali aż 14 strzałów, przy ledwie trzech w wykonaniu gości.

W Lubinie pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie pragnął odnieść Lech. Przeciwnikiem było Zagłębie, które prowadziło różnicą jednego trafienia w drugiej połowie. Poznaniaków od trzeciej z rzędu porażki w Ekstraklasie skutecznie wyegzekwowanym rzutem karnym uratował Mikael Ishak.

Pierwszym pucharowiczem, który zaprezentował się na murawie był Lech. Jako drugi do akcji wkroczył mocno rezerwowy Raków. Marek Papszun mógł mieć o to do siebie pretensje, ponieważ jego zespół nie funkcjonował według założeń i do przerwy przegrywał 0:1. Po zmianie stron nie zdołał odrobić straty i Górnik Zabrze wygrał przed własną publicznością.