Ekstraklasa: ciekawie w Radomiu i Zabrzu, nudy w Krakowie – podsumowanie 26. kolejki

Piłkarze Górnika Zabrze
Piłkarze Górnika Zabrze Pressfocus

Wyniki 26. kolejki Ekstraklasy. Choć w niedzielnych meczach 26. kolejki w PKO BP Ekstraklasie padło tylko pięć goli, to kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Mało goli, ale dużo emocji

W Radomiu Radomiak mierzył się ze Stalą Mielec. Rewelacje rundy jesiennej, wiosną nieco spuściły z tonu. Ich starcie zakończyłem się remisem 1:1, a więc rezultatem, który z pewnością nikogo nie zadowalał. Stal prowadziła po golu Oskara Zawady. Na kwadrans przed końcem wyrównał Karol Angielski.

Również w Zabrzu kibice oglądali podział punktów. Górnik przegrywał z Bruk-Betem od 15. minuty, a bramkę na wagę remisu zdobył dopiero w 88. minucie.

Rozczarowało w starcie w Krakowie, gdzie Cracovia mierzyła się z Piastem Gliwice. Oba zespoły oddały w sumie tylko trzy celne strzały, a jeden z nich, autorstwa Damiana Kądziora, znalazł drogę do siatki.