Ekstraklasa: Piast błysnął, a Legia ponownie bezradna – podsumowanie 22. kolejki

Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa
Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa fot. PressFocus

Wyniki 22. kolejki Ekstraklasy. W sobotę odbyły się trzy mecze ligi polskiej. Goli zabrakło w starciu Jagiellonia Białystok – Cracovia (0:0). W drugim meczu dnia przekonujące zwycięstwo Piast Gliwice zaliczył ze Śląskiem Wrocław (3:1). Tymczasem w spotkaniu na dnie ligowej tabeli Bruk-Bet Termalica podzieliła się punktami w starciu z Legią Warszawa (0:0).

Ekstraklasa: Piast znów błysnął, Legia ponownie rozczarowała

Jagiellonia Białystok nie znalazła recepty na Cracovię. W pierwszej odsłonie ekipa Piotra Nowaka miała więcej z gry, ale nic z tego nie wynikało. Po zmianie stron wyborną szansę na strzelenie gola na wagę wygranej Pasów miał natomiast Michał Rakoczy, ale jej nie wykorzystał.

W pierwszych trzech kwadransach meczu został rozstrzygnięty wynik w boju Ślask Wrocław – Piast Gliwice. Trzy oczka zainkasowali Niebiesko-czerwoni, a do zwycięstwa ekipę Waldemara Fornalika poprowadził Damin Kądzior, notując gola i asystę przy trafieniu Kamila Wilczka. Piast ma już na swoim koncie 29 punktów.

Goli zabrakło z kolei w rywalizacji ostatniej z przedostatnią ekipą w tabeli. Bruk-Bet Termalica zremisował bezbramkowo z Legią Warszawa na zakończenie piłkarskiej soboty w PKO Ekstraklasy. Tym samym sytuacji obu teamów w ligowej tabeli po 22. kolejne nie ulegnie zmianie.

Wyniki 22. kolejki PKO Ekstraklasy

Jagiellonia – Cracovia 0:0

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 1:3 (1:3)
0:1 Kądzior 16′
1:1 Piasecki 25′ (k.)
1:2 Janasik 35′ (sam.)
1:4 Wilczek 45′

Bruk-Bet Termalica – Legia Warszawa 0:0

Czytaj więcej: Ekstraklasa: samobój i czerwona kartka w Łęcznej, Cracovia błysnęła na oczach Konoplanki – podsumowanie 21. kolejki

Komentarze