Ekstraklasa: czerwień Boruca, magia Biczachczjana – podsumowanie 21. kolejki

Artur Boruc
Artur Boruc Pressfocus

Wyniki 21. kolejki. Ozdobą niedzielnych spotkań był piękny gol z dystansu Wahana Biczahczjana, który dał cenne zwycięstwo Pogoni Szczecin. Legia Warszawa z kolei przegrała w tym sezonie po raz 14, a antybohaterem starcia z Wartą Poznań był Artur Boruc.

Piękne gole, niewykorzystane jedenastki

Niedziela na polskich boiskach zaczęła się jednak od meczu w Płocku, gdzie Wisła podejmowała Piasta. Nafciarze przyzwyczaili nas do bezwzględnej postawy przy ul. Łukasiewicza 34, ale tym razem byli kompletnie bezradni. Co prawda już w 4. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Damian Kądzior, ale w drugiej połowie swojego kolegę z zespołu pomścili Martin Konczkowski i Kamil Wilczek. Dla tego drugiego był to pierwszy gol na polskich boiskach od siedmiu lat.

Pogoń Szczecin po zaciętym meczu pokonała Zagłębie Lubin 2:1. W pierwszej połowie przewaga Portowców była przygniatająca, czego efektem było trafienie Luki Zahovicia. W drugiej części lubinianie przebudzili się (bramka Patryka Szysza), ale ostatni głos w tej rywalizacji należał do gospodarzy. W 80. minucie przepięknym strzałem z dystansu popisał się Wahan Biczahczjan, dla którego był to drugi gol w drugim meczu z rzędu.

Na koniec dnia, Legia Warszawa mierzyła się z Wartą Poznań. Po niefrasobliwym zachowaniu warszawskiej defensywy, w 23. minucie do siatki trafił Dawid Szymonowicz. Zwycięstwo gości mogło być bardziej okazałe, gdyby rzut karny w 74. minucie wykorzystał Adam Zrelak. Jedenastka była efektem idiotycznego zachowania Artura Boruca, który chcąc wybić piłkę, odepchnął stojącego obok niego Szymonowicza. Dla mistrzów Polski była to już 14 porażka w sezonie 2021/2022, dla Zielonych z kolei pierwsza wygrana w stolicy od 86 lat!