Piątkowe mecze obfitowały w gole. Górnik sprawił niespodziankę – podsumowanie 15. kolejki

Górnik Zabrze - Widzew Łódź
Górnik Zabrze - Widzew Łódź PressFocus

Wyniki 15. kolejki Ekstraklasy. Na piątek 28 października zaplanowano dwa mecze. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Kowalczyk show w Legnicy, Widzew zawiódł w Zabrzu

Piątkowe granie w 15. kolejce Ekstraklasy rozpoczęło się od starcia, w których faworyt do zwycięstwa był oczywisty. Miedź podejmowała u siebie Pogoń, która niespodziewanie musiała odrabiać straty po sześciu minutach gry. Zanim na tablicy z wynikiem upłynął kwadrans, szczecinianie wygrywali. Na przerwę schodzili jednak przy remisie. Finalnie faworyt sprostał presji i triumfował 4:2, w czym pomógł Sebastian Kowalczyk, który skompletował hat-tricka.

Nieco mniej, ale wciąż sporo, działo się w Zabrzu. Górnik podejmował u siebie Widzew, czyli trzecią siłę Ekstraklasy w bieżącym sezonie. Gospodarze nie mieli litości dla łodzian i wygrali 3:0, strzelając wszystkie gole jeszcze przed przerwą.

Ekstraklasa: wyniki 15. kolejki

Miedź Legnica – Pogoń Szczecin 2:4 (2:2)

Obieta (6′, 45′) – Kowalczyk (11′, 13′, 75′), Grosicki (67′)

Górnik Zabrze – Widzew Łódź 3:0 (3:0)