Podbeskidzie przed kluczową decyzją. Trener Górali na wylocie?

Krzysztof Brede
Krzysztof Brede fot. PressFocus

Podbeskidzie Bielsko-Biała w piątkowy wieczór przegrało wysoko na swoim stadionie z Piastem Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 5:0. Wiele wskazuje na to, że tak wysoka porażka wpłynie na zwolnienie szkoleniowca Górali.

Dominik Wardzichowski ze Sport.pl poinformował na Twitterze, że w poniedziałek ma zostać podjęta decyzja ws. przyszłości Krzysztofa Brede. W związku z tym, że nie spełnił pokładanych w nim nadziei, to wygląda na to, że 39-latek straci pracę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało trzy ostatnie mecze ligowe. Najpierw ze Śląskiem Wrocław 0:2, później z Lechem Poznań 0:4, a w piątkowy wieczór z Piastunkami 0:5. Tym samym Górale z dziewięcioma punktami na koncie są czerwoną latarnią rozgrywek, mając aż 34 gole stracone.

Bartłomiej Kawalec z serwisu Bielsko-biala.pl sugeruje, że aktualny trener Podbeskidzia może stracić pracę po ostatnim spotkaniu ligowym, w którym beniaminek PKO Ekstraklasy zmierzy się z Wisłą Płock. Chociaż nie jest wykluczone, że decyzja w tej kwestii zostanie podjęta szybciej.

Swój pierwszy mecz w Nowym Roku bielszczanie zagrają już 31 stycznia, mierząc się na swoim stadionie z Legią Warszawa.

Komentarze