Piast z wygraną na Okrzei

Sebastian Milewski i Piotr Parzyszek
Sebastian Milewski i Piotr Parzyszek fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Piast Gliwice pokonał na swoim stadionie w spotkaniu 25. kolejki polskiej ekstraklasy Arkę Gdynia. Dzięki tej wygranej aktualnie mistrzowie Polski zajmują szóste miejsce w tabeli, tracąc do lidera 11 “oczek”.

Czytaj dalej…

Podopieczni Waldemara Fornalika przystępowali do swojego starcia, chcąc zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę z Rakowem Częstochowa. Piast liczył też na swoje trzecie z rzędu zwycięstwo na swoim stadionie. Z kolei ekipa z Trójmiasta miała plan, aby wrócić na zwycięski szlak w delegacji.

Jedyna warta odnotowania sytuacja z pierwszej połowy miała miejsce w 29. minucie, gdy do siatki trafił Piotr Parzyszek. Napastnik gliwiczan był w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, gdy futbolówka odbiła się od słupka po uderzeniu Jorge Felixa. Tym samym na przerwę Niebiesko-czerwoni udali się z jednobramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie Piast szukał kolejnych goli, co potwierdzają próby Tomasza Jodłowca, czy Matina Konczkowskiego. W każdym razie nie zaowocowały one już golem, więc spotkanie zakończyło się rezultatem ustalonym w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji. Gliwiczanie zanotowali jednocześnie 12. zwycięstwo w sezonie.

Piast Gliwice – Arka Gdynia 1:0 (1:0)

1:0 Parzyszek 29′

Żółte kartki:
Arka: Vejinović 57′, Schirtladze 88′

Piast (4-4-2): Plach – Kirkeskov, J. Czerwiński, Huk, Konczkowski (84′ Rymaniak), Korun, Jodłowiec (81′ K. Vida), Sokołowski, Milewski, Parzyszek (76′ Tuszyński), Felix

Arka (4-4-2): Steinbors – Zbozień, Bergqvist, Helstrup (57′ Marić), Wawszczyk, Kopczyński, Jankowski, Nalepa (76′ Schirtladze), Vejinović, Mihajlović, Serrarens (61′ Zawada).

Sędzia główny: Wojciech Myć (Lublin)

Komentarze