Oficjalnie: Makuszewski wrócił do Jagiellonii

Maciej Makuszewski
Maciej Makuszewski fot. Grzegorz Wajda

Po siedmiu latach przerwy Maciej Makuszewski wrócił do Jagiellonii Białystok. Ofensywnie usposobiony piłkarz  związał się z Dumą Podlasia umową do końca sezonu z opcja przedłużenia o 12 miesięcy.

Czytaj dalej…

– Faktycznie, kilka razy było blisko powrotu, ale na pewnym etapie niektóre rzeczy ulegały zmianom. Białystok i Podlasie są mi bardzo bliskie. Pochodzę z tego regionu. Moja żona jest rodowitą białostoczanką i prowadzi właśnie tutaj swoją firmę. W związku z powrotem, będę miał bliżej do moich najbliższych – mówił Makuszewski cytowany przez oficjalna stronę Jagiellonii.

– Najbliżej moich przenosin do Jagi było latem. Byłem już po słowie z prezesem Kuleszą oraz trenerem Mamrotem. Wydawało się, że transfer pozostaje kwestią czasu, jednak włodarze Lecha nie przystali na taki rozwiązanie przekonując wspólnie z trenerem, że mam być ważnym ogniwem w zespole Kolejorza. Wszyscy wiemy, jak to wyglądało w praktyce. Jesienią grałem okazjonalnie, widziałem, że nie mam szans na występy. Siłą rzeczy temat przenosin do Jagiellonii powrócił zimą – dodał zawodnik.

– Ja byłem jak najbardziej “na tak”. Mam tutaj co do udowodnienia. Chcę pokazać, że Makuszewski jeszcze się nie skończył. Jeżeli tylko otrzymam szansę, to będę walczył na maksa, bo tego wymaga futbol. W tym sporcie walczy się do końca – rzekł Makuszewski.

Odnotujmy, że nowy / stary nabytek Jagi będzie grał w białostockiej drużynie z numerem “9” na koszulce.

Komentarze