Arka ma nowego właściciela

Stadion Arki Gdynia
Stadion Arki Gdynia fot. ASInfo

Michał Kołakowski został nowym większościowym właścicielem Arki Gdynia. O zmianie właściciela klub poinformował w oficjalnym komunikacie.

Czytaj dalej…

Michał Kołakowski odkupił pakiet 300 tysięcy akcji od Dominika Midaka. Pakiet stanowi 75 procent udziałów. Pozostałe udziały należą do spółek Football Club (20 procent) oraz Ejsmond Club (5 procent).

Michał Kołakowski: Arka ma olbrzymi potencjał

– Arka to Klub z piękną tradycją i olbrzymim potencjałem. Gdynia i tutejsi Kibice zasługują na kolejne wspaniałe karty w żółto-niebieskiej historii. Wierzę, że napiszemy je wspólnie – mówi Michał Kołakowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Nie ukrywam, że będę korzystał z doświadczenia Jarosława Kołakowskiego – prywatnie mojego ojca, a zawodowo menedżera od lat związanego z piłką. Mamy długoterminowe i ambitne plany wobec Arki, jednak zacząć musimy od małych kroków. Deklaruję, że w najbliższych tygodniach dokapitalizujemy spółkę oraz zrobimy wszystko, aby wyjść z obecnego kryzysu i utrzymać się w Ekstraklasie. Zapewniam również pełną gotowość do współpracy z Kibicami, Miastem oraz wszystkimi, którym zależy na Arce – dodał Michał Kołakowski.

Komentarze