Sevela: Wyzwaniem może być praca nad organizacją gry

Martin Sevela
Martin Sevela fot. Zagłębie Lubin

Zespoły polskiej ekstraklasy w ostatnim czasie zaczęły intensywne przygotowania do powrotu na ligowe boiska. Tymczasem szkoleniowiec Zagłębia Lubin w rozmowie dla oficjalnej strony internetowej klubu z Dolnego Śląska  opowiedział o tym, czego najbardziej brakowało w trakcie przerwy od treningów . Opiekun Miedziowych ujawnił też, co jest największym wyzwaniem w kontekście przygotowań do wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Czytaj dalej…

– Brakowało na pewno piłki. Oczywiście, pewną pracę da się wykonać czy to na siłowni, czy biegając na dworze czy ćwicząc w domu. Zajęcia bez piłki są jednak inne. W najbliższych tygodniach trzeba to nadrobić, starając się jak najczęściej nią operować, by nadrobić wszelkie zaległości – mówił Martin Sevela cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

– Jest wiele niewiadomych, począwszy od formy fizycznej, technicznej czy nawet taktycznej. My naszych zawodników monitorowaliśmy na bieżąco. Byli w kontakcie z trenerem przygotowania motorycznego Markiem Świdrem, który otrzymywał od nich “feedback” złożony z zapisów pobranych z zegarków z czujnikami tętna, a także ich subiektywnych odczuć – kontynuował trener Miedziowych.

. Na tej podstawie badaliśmy poziom zmęczenia i gdy zaszła taka potrzeba, to modyfikowaliśmy obciążenia. Staraliśmy się także z każdym z nich na bieżąco wymieniać informację, dzięki czemu wiedzieliśmy o tym, co się dzieje w zespole – dodał Sevela.

– Wyzwaniem może być praca nad organizacją gry, bo jak wiadomo, nie można rozgrywać spotkań kontrolnych. Warunki jednak dla wszystkich są takie same. Mamy wielu zawodników, dołączyło do nas kilku młodych, musimy sobie radzić – powiedział Słowak.

Swój pierwszy mecz w lidze po przerwie zawodnicy Zagłębia mają rozegrać w delegacji z Pogonią Szczecin.

Komentarze