Legia znów liderem

Jose Kante
Jose Kante fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki polskiej ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na swoim stadionie Łódzki Ks. Dzięki tej wygranej warszawianie wrócili na fotel lidera rozgrywek.

Wojskowi do swojej potyczki przystępowali w roli absolutnego faworyta, chcąc od zwycięstwa zacząć rywalizację, której celem jest odzyskanie mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Kazimierza Moskala nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry/ Tym bardziej że łodzianie walczą o utrzymanie ligowego bytu.

Do przerwy bez goli

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce już w siódmej minucie, gdy przed szansą zdobycia bramki stanął Jose Kante, oddając strzał głową. W bramce gości kapitalnie spisał się jednak Arkadiusz Malarz, więc wynik się nie zmienił. Trzy minuty później miała miejsce odpowiedź ŁKS-u, ale fatalnie spudłował Ricardo Guimaraes.

W kolejnych fragmentach spotkania Gwinejczyk Kante jeszcze dwa razy próbował skierować piłkę do siatki, ale bez efektu. 29-latek swoich szans nie wykorzystał. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis, z którego żadna z drużyn nie mogła być zadowolona.

Były polonista podrażnił Wojskowych

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Najpierw piłkę do siatki w 53. minucie skierował Łukasz Piątek, wykorzystując podanie Michała Trąbki. Radość w szeregach łodzian trwała jednak tylko do 70 minuty, bo do wyrównania w tym czasie doprowadził Maciej Rosołek, strzelając gola głową.

Gdy wydawało się, że wynik spotkania nie ulegnie już zmianie, to w 84. minucie rzut karny za dotknięcie piłki ręką przez jednego z piłkarzy gości na bramkę zamienił Domagoj Antolić. Z kolei w 89. minucie wynik na 3:1 ustalił Kante. Dzięki tej wiktorii stołeczny team o dwa “oczka” wyprzedza drugą Cracovię.

ŁKS: Sajdak 58′, Grzesik 72′, Piątek 74′, Sobociński 84′

Legia (4-2=3-1: Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik, Martins (68′ Gwilia), Antolić, Wszołek, Luquinhas (81′ Cholewiak), Novikovas (63′ Rosołek), Kante

ŁKS (4-5-1): Malarz – Grzesik, Moros, M. Dąbrowski (77′ Sobocińsk), Vidmajer, Trąbka, Sajdak (87′ Pirulo), Ł. Piątek, Guima, Wolski, Corral.

Sędzia główny: Bartosz Frankowski (Toruń)