Legia z porażką, Lech wicemistrzem Polski

Christian Gytkjær
Christian Gytkjær fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

W ostatniej kolejce polskiej ekstraklasy Legia Warszawa przegrała na swoim stadionie z Pogonią Szczecin 1:2. Z kolei Lech Poznań na swoim obiekcie rozbił Jagiellonię Białystok, wygrywając 4:0. Taki stan rzeczy sprawił, że Kolejorz przypieczętował tytuł wicemistrza Polski w sezonie 2019/2020.

Czytaj dalej…

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:2

Szczecinianie do swojej potyczki z Wojskowymi przystępowali, chcąc wygrać trzecie z rzędu spotkanie z Legią. Z kolei gospodarze mieli nadzieję na czternaste w sezonie zwycięstwo w roli gospodarza. Ostatecznie po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się Granatowo-bordowi, którzy wygrali swój mecz, dzięki czemu zakończyli rozgrywki na siódmej pozycji. Wynik spotkania otworzył w 38. minucie Marcin Listkowski, popisując się celnym uderzeniem z prawej nogi. Z kolei gola na 2:0 dla Portowców strzelił Adam Frączczak. Legię stać było z kolei tylko na honorowe trafienie Damiana Warchoła w doliczonym czasie gry.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 4:0

Ekipa Dariusza Żurawia do batalii z Żółto-czerwonymi podchodziła, mając tytuł wicemistrza Polski na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło tylko postawić stempel. Lechici ze swojego zadania wywiązali się wzorowo, pokonując Jagę aż 4:0. Duży wkład w zwycięstwo Lecha miał Christian Gytkjaer, który zdobył dwie bramki, sięgając po koronę króla strzelców rozgrywek z dorobkiem 24 trafień. Po jednym golu dołożyli jeszcze Pedro Tiba i Jakub Kamiński.

Komentarze