Ekstraklasa: Legia w końcu wygrywa – podsumowanie 16. kolejki

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa Pressfocus

Wyniki 16. kolejki Ekstraklasy. Lech wygrał derby Poznania, a Wisła Płock w dalszym ciągu jest niepokonana u siebie. Koszmarną serię meczów bez zwycięstwa przerwała z kolei Legia Warszawa.

Passy przerwane i kontyuowane

Trwa znakomita passa Wisły Płock. Nafciarze nie przegrali już czwartego meczu z rzędu, w dalszym ciągu są również niepokonani w PKO BP Ekstraklasie na własnym boisku. Imponująca seria piłkarzy Macieja Bartoszka trwa już od ośmiu spotkań! W niedzielę, płocczanie pokonali Cracovię 2:1. O zwycięstwo gospodarzy zadecydowała imponująca pierwsza połowa. Już po pół godzinie gry, Wisła prowadziła 2:0 po trafieniach Mateusza Szwocha i Kristiana Vallo. Goście z Krakowa kontaktową bramkę zdobyli zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy (trafienie Filipa Piszczka), ale to było wszystko, na co tego dnia stać ich było przy ul. Łukasiewicza 34.

W Poznaniu przy ul. Bułgarskiej oglądaliśmy derby Poznania. Skazywana na pożarcie Warta dzielnie broniła się przed atakami Lecha w pierwszej połowie. Dość powiedzieć, że to Zieloni w pierwszej połowie stworzyli sobie groźniejsze sytuacje. W drugiej połowie jednak Kolejorz wziął sprawy w swoje ręce i po golach Anotnio Milicia i Mikaela Ishaka pewnie pokonał Wartę.

Legia Warszawa po siedmiu porażkach z rzędu w końcu wygrała. Gola na wagę upragnionej i tak długo oczekiwanej wygranej strzelił Mathias Johansson. O ile jednak w pierwszej połowie mistrzowie Polski przeważali, o tyle w drugiej dominowała Jagiellonia Białystok.