Ekstraklasa: Legia wciąż w kryzysie, Wisła górą w derbach

Legia Warszawa - Stal Mielec
Legia Warszawa - Stal Mielec fot. PressFocus

Wyniki 14. kolejki Ekstraklasy. Trzy mecze były zaplanowane na niedzielę (7 listopada) w lidze polskiej. W pierwszym spotkaniu Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z Pogonią Szczecin. Tymczasem kolejny kompromitujący występ zaliczyła warszawska Legia, która na swoim obiekcie uległa Stali Mielec (1:3). Bohaterem derbów Krakowa został zaś Yaw Yeboah. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Legia zaliczyła kolejną porażkę, Yeboah bohaterem derbów

Raków Częstochowa w pierwszym niedzielnym starciu bezbramkowo zremisował z Pogonią Szczecin. Bliżej wygranej byli jednak podopieczni Kosty Runjaicia. Najlepszą sytuację zmarnował Piotr Parzyszek, który w ostatnich fragmentach rywalizacji z bliskiej odległości nie był w stanie skierować piłki do pustej bramki, posyłając ją nad poprzeczką.

Tymczasem Legia Warszawa nie przerwała fatalnej passy. Wojskowi ulegli w niedzielny wieczór Stali Mielec. Pierwszy gol padł w 42. minucie, gdy do siatki trafił Mateusz Wieteska. Mimo wszystko to i tak ekipa Adama Majewskiego na przerwę schodziła w lepszych nastrojach. Bramki dla Stali zdobyli Maksymilian Sitek i Fabian Piasecki, więc po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji było 2:1 dla mielczan. W drugiej odsłonie wynik meczu ustalił na 3:1 Michał Żyro. Tym samym szósta z rzędu porażka legionistów stała się faktem.

Cracovia mogła być zadowolona z pierwszej połowy. Pasy kilkukrotnie zagrażały Mikołajowi Biegańskiemu, ale golkiper Wisły Kraków pokazał się ze świetnej strony. Te zmarnowane okazje wykorzystała po przerwie Biała Gwiazda, gdy do siatki trafił Yaw Yeboah. To dla Wisły pierwszy triumf w derbach od półtora roku.