Lechia wydostała się ze strefy spadkowej [WIDEO]

Bartosch Gaul
Bartosch Gaul fot. PressFocus

Lechia Gdańsk przebyła drogę z piekła do nieba w zaległym meczu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy, wygrywając z Górnikiem Zabrze (2:1). 14-krotny mistrz Polski prezentował się lepiej od rywali, ale dzięki świetnym stałym fragmentom gry w wykonaniu Biało-zielonych opuszczał plac gry na tarczy.

• Lechia Gdańsk rzutem na taśmę wygrała w piątek wieczorem z Górnikiem Zabrze
  • Biało-zieloni dzięki piątek wygranej w sezonie wydostali się ze strefy spadkowej
  • 14-krotny mistrz Polski kończy rok 2022 z siedmioma porażkami w tej kampanii

Lechia wygrała przegrany mecz

Lechia Gdańsk i Górnik Zabrze to dwa zespoły, które w pierwszej części sezonu nie rozpieszczały swoją grą kibiców. Nie może zatem dziwić, że każda z ekip chciała w piątkowy wieczór odnieść zwycięstwo, aby w dobrym stylu pożegnać 2022 roku.

Po pierwszej połowie potyczki rozgrywanej na Polsat Plus Arena Gdańsk bardziej zadowoleni mogli być gości. Górnik rzutem na taśmę zdobył bramkę przed przerwą, obejmując prowadzenie w starciu z Biało-zielony, Wrzutkę Erika Janży wykorzystał Emil Bergstron, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. Zabrzanie oddali inicjatywę rywalom, którzy nie mieli jednak pomysłu na to, jak sforsować defensywę Górników. Chociaż obie drużyny miały sytuacje strzeleckie, to długo nie było nich żadnych efektów.

W końcówce spotkania goście dali zepchnąć się do defensywy i skutkowało to golem wyrównującym dla Lechii w 84. minucie. Mario Maloca, wykorzystał ospałość defensywy rywali. Tymczasem w doliczonym czasie rywalizacji błysnął skutecznością Łukasz Zwoliński i starcie w Gdańsku zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1.