Ekstraklasa: Lech i Raków z problemami i zwycięstwami, waleczna Pogoń – podsumowanie 30. kolejki

Luka Zahović
Luka Zahović Pressfocus

Wyniki 30. kolejki Ekstraklasy. Lech Poznań i Raków Częstochowa, z drobnymi problemami, ale wywalczyły trzy punkty. Z kolei Pogoń Szczecin mimo gry w osłabieniu przez prawie całą drugą połowę, zdołała pokonać Legię Warszawa.

Zahović show

Spotkanie w Poznaniu rozpoczęło się sensacyjnie – od prowadzenia Stali Mielec już w 2. minucie (trafienie Dominika Steczyka). Lech jednak szybko wziął się za odrabianie strat i już do przerwy, po golach Joao Amarala i Mikaela Ishaka prowadził 2:1. Zaraz na początku drugiej połowy, do własnej bramki trafił Mateusz Żyro, ostatecznie pieczętując triumf Kolejorza.

Także Raków Częstochowa wywalczył trzy punkty z niemałymi problemami. Do przerwy co prawda prowadził 2:0 (bramki Ivi Lopeza i Tomasa Petrasaka), ale w 71. minucie kontaktową bramkę dla Górnika Łęczna zdobył Jason Eyenga-Lokilo i do samego końca przy ul. Limanowskiego panowała nerwowa atmosfera.

W Szczecinie w pierwszej połowie najwięcej działo się po rzutach rożnych. W 26. minucie, po zamieszaniu w polu karnym po kornerze, piłkę z bliska do bramki Legii wbił Luka Zahović. Z kolei w 38. minucie znakomicie dośrodkowywał Josue, z futbolówkę minął się Dante Stipica, a ta trafiła w głowę Damiana Dąbrowskiego i wpadła do siatki.

Druga połowa zaczęła się najgorzej jak tylko mogła dla Pogoni. W 53. minucie Benedikt Zech nieprzepisowo powstrzymywał Pawła Wszołka, za co otrzymał czerwoną kartkę. Gra w osłabieniu nie przeszkodziła jednak Portowcom. W 62. minucie drugie trafienie zanotował Zahović.